Duben 2010

Pět minut si zanadávám a utřu skvrny krve...

29. dubna 2010 v 22:25 | mentally disturbed |  Hudební koutek
Aspekty noci

Poznáváš?
Nebo je tady spíš někdo, kdo pamatuje?

Syndrom Snopp. Gipsy a Smog. Na tom jsem vyrůstala. Zas začínám být nostalgická :D. Ty texty jsem poslouchala, když mi bylo tak dvanáct, stýská se mi po té době.. Ta písnička mi připomíná staré dobré časy. Možná časy, kdy ještě rapeři opravdu vydávali něco, co se dalo poslouchat. Z většiny dnešních ''raperů'' je mi smutno. Ne, že by se mi od SS líbily tracky všechny, ale pár se jich najde. Nemyslím si, že to pohltí někoho, kdo o Syndromu Snopp dřív ani neslyšel. Dneska je to už minulost. Beru to spíš jako zavzpomínání si na staré časy:))

SS- Klasik
SS- Děvka

Gipsy dříve tvořil celkem poslouchatelnou hudbu, postupem času to s ním jde dolů. Skončil to se SS a dal se na sólovou dráhu, později kapela Gipsy.cz. ...a kvalita jeho tracků klesá a klesá..

Když se podívám třeba na Rytmuse, je to to samé. Jo, vlastně spíš horší, o dost hoší. Dřív Kontrafakt, dnes jede sólo - nic pořádného, co by se dalo poslouchat. Samplovaná hudba a většina textů taky o ničem. Nemluvím o tom, že se z něj stává spíše popový ''zpěvák'' proto, aby pronikl do klubů a mohli na jeho písně trsat puberťáci na dýzách... Potřebuje kolem sebe tolik lidí, ale na kvalitě se to ani neprojeví. Ta touha po slávě. Achjo, Rytmus zabil, ale hudbu!.. A tento úžasný klip mluví za vše. Dáte mi prachy, bude i Mickeymouse! Proč jen klesají a na kvalitu už nedbají? Kvůli úspěchu, slávě, komerci? Jasně, že za vším jsou prahy.

***
Je tu rok 2010 a Gipsy spolu s Christossem dissují Smoga. (Ten track je zde) Nic kvalitního. Ne, nechápu, deset let spolupráce a pak po době ticha tohle?..Kurva, proč, jde tady zas o slávu? Stejně ty tracky na kvalitě ztrácí. .Jo, sláva se líbí každému, ale co jsou pro ni všichni schopni udělat, můj mozek nepobere.

edit: poznámka: Odkaz nefunguje. Gipsy disstrack smazal, neb projekt Autentik zahrnující tento diss náhle ukončil.........A poté zase obnovil (překvapivě bez třohoto tracku), zvláštní..


Externě:

×mentallydisturbed×

S-KORE: Dal jsem Ti všechno

6. dubna 2010 v 23:43 | mentally disturbed
S-KORE. Kvalitní hudba, kvalitní texty, kvalitní rap. Jeden z mála, kterej to má v hlavě v pořádku. :) Důkaz toho, že kvalitní hudba se dá dělat zadarmo. Kdo chce nadávat, nemusí, nikdo ho to poslouchat přece nenutí. Štěpán bere hudbu jako svůj koníček a ne jako zdroj peněz. Pak nechápu, proč má tolik děcek kecy..

''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain