Když nevím, mlčím

31. května 2010 v 18:11 | mentally disturbed |  Články
....aneb reakce na téma týdne blog.cz - ''Komunismus''. Spíše na články blogerů, kteří se ze sebe snaží něco chytrého dostat, proto ani nemám chuť toto k tématu připojovat.

"Lidem nezáleží na správných myšlenkách a názorech,
nejčastěji se spokojují už jen s tím,
že mají slova, kterých by mohli používat''
J. W. Goethe

Nové téma mě překvapilo. Když jsem si rozklikla nejnovější článek přiřazený k tomuto tématu, vidím to, co jsem vlastně čekala. Doslova okopírovaný článek z Wikipedie (ještě s doplňujícími odkazy) v původním znění. Má tohle snad smysl? Když si něco o komunismu budu chtít zjistit, zamířím na nějaký seriozní zdroj, například Wikipedie. Ale určitě nebudu hledat mezi blogy. Z toho vyplývá: jeden zbytečný článek na blogu, bezefektivní použití kláves C, V a Ctrl a následovná kritika blogu. Tak proč ta námaha.

Při kliknutí na další článek se stejným nadpisem vidím jen dva řádky. Jak smutné, autor ze sebe dostal asi všechno, co věděl. Popřípadě nám osvětlil své znalosti- ''O komunismu nic nevím''. Tohle jsem potřebovala vědět. To bylo opravdu ono. NE, nepochopím, o co jim jde. Upozorňovat na svou tupost. Když jim tohle téma nesedí, ať se tedy nevyjadřují. Není přece povinné psát články na téma týdne.

Článek ''komunisti byli hrozní'' je možná pochopitelný pro člověka průměrné (i podprůměrné) inteligence, ale jen nabádá další ten názor jen převzít. A názory se nemají tvořit z názorů ostatních, ale z faktů. Z těch článků je poznat, kdo zná ta fakta a kdo ne. Tihle lidé vidí komunismus jen v tom, že se nesmělo cestovat a stála se fronta na mandarinky. Nic víc neví. Smutné.

O komunismu psát nebudu. Vím toho dost, svůj názor mám, ale moje chuť něco chytrého napsat se po přečtení těch přebraných názorů vytratila..Snad jen, že za listopad 89 jsem ráda..

Lidi, kurva, probuďte se.
Nepřebírejte názory.

S-KORE- Protestsong

mentally disturbed.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pepča Pepča | Web | 31. května 2010 v 19:52 | Reagovat

"Při kliknutí na další článek se stejným nadpisem vidím jen dva řádky. Jak smutné, autor ze sebe dostal asi všechno, co věděl. Popřípadě nám osvětlil své znalosti- ''O komunismu nic nevím''. Tohle jsem potřebovala vědět."

tak ty mi mluvíš z duše :)

2 Lit Lit | Web | 27. července 2010 v 15:19 | Reagovat

Na téma Téma týdne jsem na svém blogu psala, takže jen parafrázuji svou myšlenku: můžeš sem tam narazit na skutečné skvosty, ale kdo se chce prohrabovat v tunách hnoje, aby ty perly našel???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain