Život na facebooku

27. května 2010 v 23:35 | mentally disturbed |  ČlánkyNa facebook jsem se zaregistrovala už před dvěma lety. Vůbec jsem tomu nerozumněla a nevyznala jsem se tam. Ani jsem pořádně o facebooku nikdy předtím neslyšela. V tu dobu jsem našla těch 20 přátel, co facebook měli, a objevovala jsem dál tuto ''novou'' síť. Po chvíli jsem přišla i na aplikace a jako každý zvědavý člověk jsem to musela vyzkoušet. FarmVille byla jedna z těch, na kterých jsem byla závislá. Jen chvíli. Opravdu jen chvíli. Po nějaké době mě přestalo bavit obdělávat si políčko a sklízet papriky. Ztáta času.

Tehdy se mi na zdi objevovaly i kvízy. Ano, ty stupidní kvízy. To jsem taky musela přeci zkusit. Zajímalo mě přeci, jestli jsem holka nebo kluk. Zajímalo mě, jaký jsem styl apod. :D Tohle mě taky brzy přešlo a po pár měsících užívání (resp. objevování) této sítě jsem se trochu zklidnila. Kvízy mi přišly trapné, hry nezábavné či nudné. Za tu dobu FB změnil párkrát svůj vzhled. Byl to šok, když jsem přišla na facebook a najednou zjistím, že se zde zas nevyznám. Jistě, že jsem se přidala aspoň do jedné skupiny typu: Nechceme nový FB, nevyznáme se zde.


Pomalu se začalo připojovat více mých známžch a seznam FB-přátel se mi rozrůstal. Oni teprve facebook poznávali, já jsem ho znala už dlouho. Jo, v tom jsem byla mezi prvníma. Na facebook jsem narazila sama, pak jsem zblbla pár přátel, ať si ho založí taky.

Našla jsem si chvilku a malinko jsem promazala seznam skupin a stránek, kterým jsem 'fandila'. V tu dobu jsem si říkala, že i to o mně něco vypovídá, proto nemusím být v každě skupině. To někteří jedinci nepochopili dodnes. Dnes sem fanouškem cca 40 skupin a 40 stránek, což oproti ostatním není zas tolik. Nepotřebuji podporovat podvodné skupiny. Fakt nechápu jak skupina, která slibuje např notebook každému 10. členovi, může mít tolik fans. O tomhle tématu by se dalo napsat hodně...Ale na to kašlu, je smutné, že o lidské stupiditě by se dala napsat rozsáhlá esej. Kolik lidí stále věří tomu, že bude facebook zpoplatněn, tomu, že si kvůli přidání do skupiny změní barvu fb a podobně. Promazala jsem i seznam přátel, zůstali jen přátelé z reálněho světa.

Facebook zase mění vzhled a na hlavní stránce se začínají zobrazovat i skupiny a stránky, do kterých se přidali mí přátelé. Tak tohle je vopruz, když se každý přidá někam a já nevidám to, co jsem vlastné chtěla vidět. Začínají vznikat nové skupiny. Podvodné skupiny. Je jich čím dál víc, a fanoušci se přidávají jako o život. //více snad tyto dva články věnované právě jim Článek 1 × Článek 2 . Z těch je můj názor na ně jasný..//

Když dnes projíždím Hlavní stránku facebooku, plno věcí ani nečtu. Proč tam píšou takové kraviny? Proč mi spamují stránku? Nemusím vědět o každém jejich pohybu ne? Z těch statusů se dá vyvodit závěr- inteligence autorů. Dneska na facebooku straší skoro každá třináctka. Jde to tedy s facebookem z kopce? Ne. Facebook je pořád stejný (až na vzhled a jiné drobnosti), to si z něj vytvořili jeho uživatelé.

Ale stejně nehodlám tento ''svět'' opustit..

×mentally disturbed×
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Anička Anička | Web | 28. května 2010 v 22:27 | Reagovat

Facebook má svá pro i proti,nedávno jsem zauvažovala o facebookové "sebevraždě",ale sešlo z toho.Mám tam přátele,na které bych určitě ztratila kontakt a nebo by bylo težké se s nimi spojit.A taky je dobré,že vím rychle o tom,kde se co děje..události,akce a tak..a někdy je zajímavé si počíst,kdo co dělá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain