Ryby nemaj city.

20. února 2011 v 23:44 | mentally disturbed |  Hudební koutek
Kurt Cobain.
Dnes by narozeniny oslavil jeden z nejlepších hudebníků, člověk, který ovlivnil tisíce lidí po celém světě, člověk, který se navždy zapsal do dějin hudby. Kurt Cobain.


Nirvana - If You Must


Ani já si nemůžu dovolit si nevzpomenout. Nesmrtelná hudba, na kterou jeho fanoušci nikdy nezapomenou. Hudba, která si zaslouží obdiv. Kurt Cobain je legenda. Škoda, že nemohl žít déle. Ale jak se říká: ''V našich srdcích bude žít navždy.'' - otřepaná fráze, ale je to tak. Zamilovala jsem si jeho texty, i jeho modré oči, jeho projev, prostě všechno, jak nějaká poblázněná fanynka. Jo. Přesně tak. A kolik miliónů lidí na světě je na tom stejně. Písně Nirvany jsou prostě jedinečné, o tom žádná. Díky za ně. Dík za jeho hlas a za vše, co pro hudbu udělal.

Není tolik překvapující, že Nirvana vede můj žebříček s náskokem nejen na last.fm, ale ten pomyslný žebříček mých oblíbených interperů. Tohle je muzika, kterou si poslechnu ráda, ať už mám jakoukoli náladu. Mám ráda ty texty, někdy smutné až depresivní, ale i texty, co mě povzbudí a nakopnou. Jako každá skupina má i tahle svou osobitost, kterou už nikdo tak dokonale nenapodobí, a svoje kouzlo, co žádná jiná skupina nemá.

Není třeba psát víc, protože všechno bylo už jednou napsáno. Na závěr jedna z mých oblíbených You Know You're Right. Když jsem přemýšlela, kterou mám nejradši, napadlo mě víc jak deset písní, ale tu nej vybrat nedokážu. Každá stojí za to. R.I.P Kurt!

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luci-e Luci-e | Web | 29. dubna 2011 v 18:41 | Reagovat

Cobain prostě změnil historii, vryl se kvantu lidí do mozku a do duše, spustil revoluci.
Jeho texty jsou plné zamyšlení a některé tak trochu utajují svůj pravý význam a to je na nich úžasné :)
Jsem Kurto-Fil a vůbec se za to nestydím.
A Tvůj blog se mi vážně líbí :)

2 mentallydisturbed mentallydisturbed | Web | 8. května 2011 v 14:11 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že se ti tu líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain