Je lepší si to posrat podle sebe, než podle toho, jak ti radí ty druhý

10. dubna 2011 v 22:26 | mentally disturbed |  Střípky života
Týden plný nevydařených plánů završím tím, že si malinko poklidím stůl, vrhnu se s chutí na učení, jo, a taky na další úkoly a práci do školy, kterou hodlám stihnout, ještě dnes připravím se do školy, ne ráno, dám kafe a půjdu spát ještě před půlnocí. Né, sakra, vyždyť tohle stejnak neudělám.. Hm, měla bych s tím mým prokrastinátorstvím vážně skoncovat. Nakonec se stejnak dobrovolně okradu o pár minut spánku, budíka nastavím o něco dřív, abych si stihla naházet do tašky sešity, dopočítat matiku, ale taky se třeba učesat, nebo si dát kafe. Času mám možná dost, ale hospodařit s ním neumím, jsem flákač. Stydím se, jo.

Mám podezření, že můj den nemá dvacet čtyři hodin. Nestíhám vše, co bych chtěla udělat; nedělám to, co stihnout nechci. Na druhé straně je tu zase čas věnovaný přemýšlení. Jo, mám asi příliš mnoho času na přemýšlení nad věcmi, co se daly zvládnout lépe. Pak mám tendence si vyčítat všechny svoje chyby.

''Co kdybychom dokončili to, co jsme začli na Silvestra?''

Čas letí tak rychle, že jsem ještě nestačila z hlavy dostat čtyři měsíce staré záležitosti. Cítím se tak trapně, že se nedokážu rozhodnout a odpovědět na otázku. Nechávat otevřené a nedořešené otázky, otázky bez odpovědi, které jsem se tak elegantně vyhla a která mě teď tolik užírá.

''K čemu je elegance, když jenom elegantně prosíráš svý šance..''

Jo, jsem mistr útěků. No a co, prostě. Ale kašlu na to, život jede dál, není čas ztrácet čas. Opakované splynutí rtů a souhra jazyků za naší mírné opilosti o jedné chladné zimní noci, kdy padly zábrany, proč si to vyčítat.

Přestanu se vyhýbat odpovědím, udělám si v hlavě pořádek, chytim každou svoji šanci, vykašlu se na blbečky a přestanu si vyčítat starý chyby. Začnu si užívat život. Začnu žít.

Mlč a buď ráda, sakra. tcdjtcjvdancf!!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain