Listopad 2011

Hudba mýho srdce (1)

20. listopadu 2011 v 0:09 | mentally disturbed |  Hudební koutek

Nirvana.
Když Krist a Kurt zakládali kapelu, asi nevěděli, že jejich muzika ovlivní tisíce lidí. Jsou skupiny, co si ráda poslechnu, ale nikdy jsem si k nim nevytvořila pouto, nebo se nepotřebovala zajímat o nic okolo, ale stačila mi opravdu jen jejich muzika. K Nirvaně mam ale hodně blízko. Nevím, jestli moje nejoblíbenější skupina, jsou chvíle, kdy dám přednost jiným, ale určitě jedna z nejoblíbenějších a jedna z těch, ke kterým jsem si vytvořila pouto a není to vztah jen k její hudbě, ale i k jejímu příběhu, postojům a tak. Kurt byl legenda, na kterou nezapomenem.
Nirvana - Old Age


System Of A Down.
Zvláštní, že mě hudba téhle skupiny tak pohltila ještě v době, kdy jsem metalu moc neholdovala, přesto jsem jí dala prostor a ta muzika si mě naprosto omotala kolem prstu. Myslím, že díky téhle skupině jsem kdysi trochu víc pochopila metal, začal se mi čím dál víc líbit a dneska k němu mám o dost blíž, než před třemi lety. Z metalových skupin jsou pro mne SOAD špičkou.


Placebo.
Občas k jejich hudbě tíhnu. Někdy víc, někdy míň, ale je to hudba, co není jako každá jiná, je něčím originální a zajímavá. Musím říct, že dneska už můj vztah k nim není tak silný, ale za řeč opravdu stojí. Nevím, co bych měla napsat, aby to vystihlo jejich hudbu, si poslechněte sami. Nebudu si tahat slova z prstu.

...

Sto Zvířat.
Skvělý texty, který nejsou jen tak o ničem, jak by se mohlo někomu třeba zdát. Obdivuju takovýhle textaře, textaře- umělce, co dokáží se slovy tak dobře pracovat. Příjemný skačko, pohodová muzika, ke který se stále ráda vracím a která mě dokáže povzbudit, nakopnout. Špička českýho ska, opravdu. Jejich texty mne stále baví.


Vypsaná fixa.
Sice jsem Fixu neposlouchala od jejich začátku, ale jejich první demáče a alba ještě se špatným zvukem si poslechnu radši než jejich pozdější tvorbu, která není přece jenom úplně k zahození, ale už v sobě němá takový kouzlo. Jejich hudba je přes to všechno pořád originální, texty, které nemají konkurence, ale které možná každý nepochopí a jen nad nimi zakroutí hlavou. Mám jejich hudbu prostě ráda. Myslím, že člověk VF nepochopí hned na první poslech, i já někdy posltupem času objevovaja skrytý významy jejich textů a slovních hříček. Někomu to může připadat bezduchý.


Karel Kryl.
Člověk, který se nebál vystoupit z davu a projevit svůj názor, má můj obdiv. Jeho texty jsou nadčasové a byl to jeden z nejlepších písničkářů z naší republiky. Ne jeden z nejlepších, ale opravdu nejlepší! Hrdina své doby.


...

Hiphop není pro mě hudba (jo, když jsem byla v šestý třídě, možná byl :D), podle mě je to pouze prostředek, jak vyjádřit svůj názor, protože od svých počátků je založen na tom, ukrást hudební podklad a důvod, proč tohle dělat je NĚCO sdělit světu. Proto práce některých interpretů je naprosto o ničem, když si kariéru staví akorát na čórnutý instrumentálce a texty maj o ničem. Když už tohle dělám, tak to musí bejt aspoň o tom textu, ne? Nějakej námět a tak, ne jenom laciný kecání do majku. Proto zavrhuji hiphop jako celek, i když je pár interpretů, kterých si cenním. Jo, vole, o hiphopu se vždycky rozepíšu, protože mě sere, že když se řekne hiphop, lidi si představí fiftyho a tak, takže jestli hiphop vidíte takhle, tak vám řeknu, jo, je to sračka. Já si pod tímhle stylem představim hudbu, co jsem poslouchala jako menší, když mi bylo tak 11. Poslouchala sem už na tu dobu starý vykopávky. Starej českej rap, syrová instumentálka a text, ale to už asi neznáte. Jo a připadaj mi kvalitní i dneska.

Deph.
Deph, známý možná více jako Kato, člen skupiny Prago Union. Člověk, kterého obdivuju pro jeho schopnost vymyslet dokonalej text. Verbální atentátník. Jeho slova měla vždycky v sobě něco, co nikdo jinej nikdy do textu nezvládl dát. Deph působil ve skupině Chaozz, Rigor Mortiz, pár treků vydal jenom pod svým pseudonymem Deph, dnes má skupinu Prago Union. Jeho poslední album (V Barvách) jsem ani nedoposlechla celý, nějak mě to ani nezačalo bavit, ale možná tomu dám ještě někdy šanci.. Mezi moje nejoblíbenější alba, co Deph stvořil, patří Až na věky z dob Rigor Mortiz (1997), HDP a taky Dezorient Express. Miluju tu depresivní náladu, ve který je laděný album Až na věky.
Rigor Mortiz - Ďáblovo Dítě

Podzim

19. listopadu 2011 v 21:46 | mentally disturbed |  Pseudoumění
Máme listopad, ale v nákupních centrech jsou už Vánoce (u Vodafone maj dokonce Velikonoce). Nemám ráda to zbytečně předčasný předvánoční šílenství, je mi z toho špatně, lidi se stresujou, i když nemusí a svoje nálady přenášeji na ostatní.

A já si zas můžu připočítat další načatej rok svýho života.


malichernosti

15. listopadu 2011 v 21:18 | mentally disturbed |  Střípky života
Chtěla jsem se nadechnout tmy dnešního rána, ale všude byla jen bílá mlha. A mlha mi šla i od huby, jaká byla zima. Zimu jsem nechala za balkonovými dveřmi a kofeinovou pálkou jsem probudila mý ještě dosti ospalý smysly a nervovou soustavu, teda především mozek. Jsem línej dement, co mu vyhovuje dělat všechno ráno a okrádat se tak o minuty spánku. Něco dělat začnu až když vim, že fakt musim, že je poslední šance začít a stihnout deadline, dřív nic.

Konzumní společnost

6. listopadu 2011 v 16:25 | mentally disturbed |  Články
Songy, který já miluju, v hitparádách byly třeba před dvaceti lety, nebo v nich nebyly a nebudou nikdy. No a mně to nevadí ty vole, že nejsem jenom konzumní ovce, co sežere všecko, co je moderní a co zrovna letí.

Jsme generace, kdy je všem všechno dostupné a přesto lidi jen přijímají názory a neumí si vytvořit svůj vlastní. Bezmyšlenkovitě přijmout názory z televize, internetu, od rodičů a známých a přiřadit se tak k mase lidí, co jsou na tom stejně. Vzniká tak obrovská skupina lidí, která jako by udávala směr a byla považována za tu 'normální'.

Myslíte si, že hity, co pouští na nejznámějších rádiích a v hudebních televizích, jsou hudebně kvalitnější a lepší, a proto je přehrávají pořád dokola, znova a znova? Lidem to vymývá mozky, a všechno, co je v hitparádách je určitě dobrý. Po půl roce si někdo takovou písničku poslechne a řekne si: ''stará, ale dobrá,'' ani si neuvědomí, že po ní dneska neštěkne ani pes, protože nebyla Top kvůli tomu, jak vynikající byla, ale poslouchali to všichni, a když to poslouchaj všichni, tak to bude asi dobrý, nebo co. Životnost takovejch hitů je tak pět šest měsíců, pak jsou zapomenuty. Díky týhle zaslepenosti lidí si hudební producenti, komerční kapely a zpěváci a taky televize a rádia cpou prachy do kapes.

Proč si lidi neumí najít to, co se jim líbí, a líbí se jim tak to, co se líbí těm kolem. Nejhorší je to, že si to ani neuvědomují. Mám dost týhle společnosti, co nikdy neměla svůj vlastní názor, kde lidi věří všemu, co se jim napovídá. Mám jí dost a nechci s ní mít nic společnýho.


''I'm not like most girls'' - most girls.
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain