Konzumní společnost

6. listopadu 2011 v 16:25 | mentally disturbed |  Články
Songy, který já miluju, v hitparádách byly třeba před dvaceti lety, nebo v nich nebyly a nebudou nikdy. No a mně to nevadí ty vole, že nejsem jenom konzumní ovce, co sežere všecko, co je moderní a co zrovna letí.

Jsme generace, kdy je všem všechno dostupné a přesto lidi jen přijímají názory a neumí si vytvořit svůj vlastní. Bezmyšlenkovitě přijmout názory z televize, internetu, od rodičů a známých a přiřadit se tak k mase lidí, co jsou na tom stejně. Vzniká tak obrovská skupina lidí, která jako by udávala směr a byla považována za tu 'normální'.

Myslíte si, že hity, co pouští na nejznámějších rádiích a v hudebních televizích, jsou hudebně kvalitnější a lepší, a proto je přehrávají pořád dokola, znova a znova? Lidem to vymývá mozky, a všechno, co je v hitparádách je určitě dobrý. Po půl roce si někdo takovou písničku poslechne a řekne si: ''stará, ale dobrá,'' ani si neuvědomí, že po ní dneska neštěkne ani pes, protože nebyla Top kvůli tomu, jak vynikající byla, ale poslouchali to všichni, a když to poslouchaj všichni, tak to bude asi dobrý, nebo co. Životnost takovejch hitů je tak pět šest měsíců, pak jsou zapomenuty. Díky týhle zaslepenosti lidí si hudební producenti, komerční kapely a zpěváci a taky televize a rádia cpou prachy do kapes.

Proč si lidi neumí najít to, co se jim líbí, a líbí se jim tak to, co se líbí těm kolem. Nejhorší je to, že si to ani neuvědomují. Mám dost týhle společnosti, co nikdy neměla svůj vlastní názor, kde lidi věří všemu, co se jim napovídá. Mám jí dost a nechci s ní mít nic společnýho.


''I'm not like most girls'' - most girls.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain