Jizva na levým rameni

4. listopadu 2014 v 11:57 | mentally disturbed |  Střípky života
Studenej vítr a spadlý listí. Tohle je ta doba, co má svoji atmosféru. Nestěžuj si, že je ti zima. To byl ještě měsíc desátej: Vleču se cestou domu s O., je brzo ráno, a brzo ráno taky vstávam. Můžem se líbat, ale víc od toho nechtěj. Ale to ty už chápeš. Líbání je pro mě něco jako objetí. Dny utíkaj a já myslim na Týpka s neodolatelným pohledem. Jako bych si libovala v tý nenapněný touze. Chci ho. Chci aby mě chtěl.

Jdu na oslavu, a cestou ho zahlídnu. To jsou ty chvíle, na který čekáme, nebo aspoň já určitě. Když jsme ve městě, každej se svejma a pak se sejdem. Ráda bych počkala, až napíše první, ale co kdybych zas prochrápala nějakou šanci. Píšu já. Dneska by možná sám ani nenapsal. Nakonec se potkáme ve stejným klubu, i přesto, že nevěděl, kde jsem. A snad ani já sama bych se tam nikdy nehledala. Přisedla jsem si. Pak mizíme v patře. Jsme chvíli sami, pak ne. Holka snad nemůže bejt nasraná, když má v posteli dva chlapy, ale já jsem skromná. Ty bys měl bejt taky, kurva. Jsem na sebe trochu nasraná, submisivní role mě baví, ale i ta má svý hranice. Ale já neumim bejt nasraná na svý milence. Naštěstí nemám koule na to to vidět z jinýho úhlu. Jsem neláskou opilá a žiju si svůj ikaros pro chudý. Čas letí, venku je už světlo. Pokud nemáte rádi vstávání, nechoďte ani spát. Den je krátkej, tak si ze dvou udělám jeden. Když jedu třicátou čtvrtou hodinu, necejtim snad ani větší únavu než jiný dny.

V takovým dvoudni se dá stihnout i rande s kamarádem, který mi pomůže ze sebe všechno setřást. Navodí relativní pohodu i přes to, že jsem nevěděla, co od kafe u T. čekat. Víc od toho nečekej, nepřitahuješ mě a mě by sis ani nezasloužil, zkus někoho dospělejšího, kdo aspoň trochu ví, co chce a hlavně hledá vztah. Něco jsem měla říct, ale nejedu na perníku a to, že jsem v noci řádila, se možná promítlo i v mým projevu. Jenom sedim a snažim se konverzaci odvádět do neosobní roviny. A přiblble se usmívam. Cestou domu si uvědomim, že pro mě to byla menší psychoterapie, pro tebe ve výsledku neúspěšný rande, možná dobrej pokec.

Užívám si trochu vnitřní trýzně a jsem trochu na pochybách, jestli ze situace s N., ve který jsem, budem těžit oba, nebo já už ne. Z okna na ulici moc často nekoukam, ale když jednou za rok zavírám venkovní okna, v tý jediný vteřině, co můj zrak sjede na chodník, zrovna prochází on a já jsem zase na měkko a jsem jasná. Dělej si se mnou, co chceš a já ti za to ještě poděkuju. Snad bych se i ozvala na to, na čem jsme se domluvili.

Když se vleču do školy, v písničkách hledám svůj příběh. A von tam opravdu je. Jizva na rameni mi nezůstane, ale orlí perutě mě nesou dál a vejš. Když svý interprety objevím na flashce v práci, trýznim se a tuhle skvělou hudbu pouštím i lidem, co přišli utopit svý city v alkoholu, nebo probudit svý buňky po pressu s mlíkem.

Jsme moc mladý na to, abychom odpočívali. Večery u kytar, u kamarádů a za barem. Těžko říct, jestli jsem teď na sinusouidě dole nebo nahoře, je to jen o úhlu pohledu, když budu chtít, můžu se cejtit šťastně, i přes to, že někomu by se mohlo zdát, jak se sebou nechávam vyjebávat. Jenže zatim mě to dost baví. Dam přednost krátkodobým nejistotám před dlouhodobým stereotypem. Trocha mrazu běžícího po zádech než nudný pohodlí. Jdu do toho znova, pak to kdyžtak zkusim jinde.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | 4. listopadu 2014 v 13:28 | Reagovat

Samozřejmě záleží na povaze člověka, ale já raději upřednostním stereotyp, kde vím, že mám partnera, co mě miluje, než krátkodobý známosti. Ty jsem prožívala dřív a věř mi, že teď bych z toho byla asi už unavená. Samozřejmě ti nezazlívám tvůj názor. Každý hledá něco jiného.

2 Janča Janča | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 21:22 | Reagovat

Jojo. Takovej ten problém, když je jeden jistej a ten druhej nás tak moc přitahuje a my víme, že nemůžeme, až nás přitahuje ještě víc. Zákon schválnosti. Když jsem byla nezadaná, užívala jsem si užívání a teď mi to trochu chybí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
''Budeš-li někdy hledat pomocnou ruku, najdeš ji na konci svého ramene.'' Mark Twain